המתנה הכי מדהימה שנתן לנו הטבע.

הצחוק וההומור הם בעיניי המתנה הכי מדהימה שנתן לנו הטבע. הצחוק בעצם דומה לבולמי הזעזועים שבמכונית. אם הוא לא היה קיים, היינו מרגישים כל אבן בדרך, כל מהמורה וקושי בחיים. אם לא היינו נעזרים בהומור, החיים של כולנו היו הרבה יותר משעממים, עצובים וגם קשים. מבחינתי, סיטואציות שבעבר היו מעוררות אצלי באופן מידי עצבים, מתח ולחץ, הפכו על ידי השימוש בהומור למצבים שניתן להתמודד עמם. בתור ילדה נחשבתי לילדה שלא יודעת לחייך, ומאז שהתחלתי להיעזר בצחוק ובהומור, אני בהחלט יכולה לומר שחל שיפור עצום באיכות החיים שלי.

רוצים עוד...

ורד אלה – רוח צחוק
מדריכה רוחנית להעצמה אישית (ייעוץ והכוונה, תהליכי העצמה אישית)
מפגש אישי - קריאה בקלפי טארוט, אימון לחיים - להתחבר לעצמנו , הרצאות סדנאות וקורסי טארוט צחוק.
טלפון: 050-7656007
דוא"ל: vered@veredella.com 

ורד אלה ללא מסיכות

ורד אלה - ללא מסכות


ורד אלה. צוחקת כל הדרך לחיים.

אני ורד אלה, 'אלכימאית של החיים', הופכת חיסורים לחיבורים אנושיים שמתרגמים חולשה לחוזקה, אתגר להצלחה, אוחזת במכשול שהיה למכחול שעמו אני מציירת את תמונת חיי עם הנוף והצבעים שרק אני בוחרת, בכדי להיות שלמה ומאושרת.
החיים סחטו לי לימון אבל שכחו להוסיף לו סוכר בשנים ארוכות של ילדות ונערות בטעם המר ותהליך ארוך של למידה עצמית ומודעות פנימית שהמירו מרירות במתוק ובהחלטה לעשות מהחיים צחוק. אני בעצם טעות, סטיית תקן של מערכת החינוך שלא ידעה לקבל את השונות. קורבן לרצון העיוור של כור היתוך חברתי אחיד שמקבל רק שורות מאוזנות ולא אלכסון, לא את היחיד שאינו מצליח ליישר קו עם ה'נורמטיביות' של ההמון.
נולדתי מחוץ לקווים, עם מדדים מחוץ לסוגריים והפכתי את החריגות שלי לאיכות, לייחוד מנצח, אדם לא קונבניונאלי עם רגליים על הקרקע אבל עם חלומות בעננים..פתוחה לרעיונות חדשים, סקרנית בלתי נלאית, חוקרת ידע ומרחיבה אופקים, אופטימית, בטוחה בעצמי ומוכיחה לאחרים ובעיקר לעצמי מידי יום, שניתן לדלג מעל המשוכה לעבר המטרה שהצבנו ממול, שהשמיים הם הגבול.
אלוהים חילק מתנות ואני כנראה איחרתי לבוא למסיבה וקיבלתי שאריות...
נולדתי עם חירשות חלקית שהובילה לבעיות בדיבור ולגמגום קשה, סבלתי גם מבעיות אורטופדיות לא פשוטות ובהמשך עם בעיות קשב וריכוז שהתגלו כתוצאה מכל אלה. מאחת שחיה בבועה מגוננת ומבודדת מהעולם כילדה, הפכתי להיות אדם מוקף בחברים, ממעגל יחיד שקולו לא נשמע לספירלת המונים מהדהדת, מאדם נזקק לאדם שזקוקים לו, אחת שהפכה את השבר לשלמות, את הגמגום לרצף של הישגים מרשימים.

תשאלו אותי, 'איך הצלחת תגידי, את עושה צחוק?'
אני אענה לכם שכן, אני עושה צחוק אבל ברצינות עם הרבה מחשבה, עם דרך, בדיוק ולא בערך. לצחוק שלי יש אופי, כי ככה אני מנצחת את הקושי. מלאת אהבה ורגישות לזולת, מתגלגלת בחיים כמו כדור אנרגיה ומעבירה הלאה את התובנות שקיבלתי, את העוצמות שאגרתי, מלמדת ולומדת. מעשית ויצירתית עם אינטואיציה חדה מהבטן ומהלב מחברת ומתחברת, עצמאית וישירה, הרפתקנית שנוגעת בחיים בהומור וקריצה. נולדתי בקבוצת סיכון גבוה ולמדתי שאין לי יותר מה להפסיד רק להרוויח, למדתי להתחייב גם לאתגרים שמאיימים לעורר בי את הבהלה והחרדה של הילדה הדחויה והבודדה ודווקא משם אני שואבת את העוצמה האדירה לקחת צעד גדול בלי פחד.
משהו מעניין אותי, מסקרן את דעתי? אני אגיע אליו, לא אמתין שיגיע אליי, לא מבזבזת דקה על התלבטות של שטות, הולכת וצוחקת את כל הדרך עד ליעד.
נקודת האל חזור שלי הייתה הנקודה בה עמדתי על פרשת דרכים והייתי צריכה לבחור בין חיים ריקים של אומללות וסבל בשל המוגבלויות שהתמודדתי עמן לבין חיים מלאים ביצירה ושמחה.
בחרתי בשמחה.
לקחתי את האחריות לידיים שלי, הקשבתי לקול הפנימי שהוביל אותי לתהליך מודעות עצמית עמוק ששינה את חיי והוא נמשך בעצם גם כיום, יום יום. הבחירה הזאת היא לא רק שלי, היא גם שלכם, של כולם ואנחנו עושים אותה מידי יום באירועים הגדולים והקטנים, בהחלטות של רגע ובהחלטות מכוננות, החיים שלנו הם אוסף של בחירות.
במסע המרתק הזה שבו כל יום הוא חוויה, פגשתי אנשים נפלאים שהיו אלומות אור שהראו לי את הדרך וליוו אותי בבחירה החדשה שלי - אושר לין (טארוט), הקורס בניסים (אפרת שר שלום), מאמנת אישית גיה ברקאי, לני רביץ (צחוק וגשטלט) ועוד רבים וטובים שפגשתי ובוודאי עוד אפגוש.
באמצעות תהליכי המודעות למדתי מי אני, האמנתי בעצמי מחדש וחיזקתי את בטחוני העצמי, הבנתי כמו טיפת גשם שנחתה למקומה, שאנשים יקבלו אותי בדיוק באופן שבו אני אקבל את עצמי. סלחתי להם, סלחתי גם לעצמי. ידעתי שאני יכולה להמשיך לבד, אבל גם זיהיתי איזה בן זוג אני רוצה לצידי ושבכל מקרה אני אף פעם לא לבד, גם במצבים הבלתי אפשריים.
למדתי, האמנתי, חיזקתי, הבנתי, קיבלתי, סלחתי, ידעתי, רציתי. והצחוק התחיל להתפקע מתוכי בטבעיות, באהבה ופה עשיתי עוד בחירה. לקחת את החיים בצחוק ובהומור, לעבור את התהליכים שעליי לעבור במסע חיי, בקצב שלי מתוך שמחה. לצחוק כל הדרך אל החיים.
היום אני במקום של השלמה, של שלווה, מקום שבו נגמרו המאבקים הפנימיים, שה'אין סיכוי' הוא כבר 'אפשר', שאין מצוקה ומוגבלויות, יש פריצת גבולות, אין אשמה , יש אהבה והיא ניתנת בשפע לכולם.

צחוק, צחוק אבל הצלחתי להגיע רחוק...
כיום אני מלווה ומדריכה רוחנית דרך קלפי טארוט, תיקשור וצחוק ומעבירה סדנאות של טארוט וצחוק שעוזרים לאנשים לבחור את הבחירות הנכונות להם ולממש חיים במלאות ושמחה. לקורס תיקשור טארוט הגעתי בזכות תהליך מודעות שעברתי אצל אושר לין, כאשר במהלך הקורס הבנתי שיש לי יכולות תיקשור ושעצות שייעצתי בעבר לחברים היו למעשה דרך תיקשור. משם המשכתי ללימודי נומורולוגיה ועץ החיים.
הקורס בניסים לימד אותי שאני לא לבד גם במצבים הקשים ביותר, למדתי לאהוב את האחרים ללא שיפוט ואשמה, לאהוב את עצמי כמו שאלוהים ברא אותי, מצאתי אמונה ומה מקור הכח שלי. גיליתי שהחוט המקשר בין כל מה שקורה בחיי הוא הבחירה, האם אני פועלת מתוך פחד או מתוך אהבה. בפעמים שפעלתי מתוך פחד נכנסתי בקירות ונפגעתי, כשפעלתי מתוך אהבה, אולי כאבתי אך לא סבלתי כי ידעתי איך להתמודד והכל זרם ונרפא.
ההיכרות עם לני רביץ, חבר יקר נוסף למסע, גילתה לי שהצחוק הוא כלי רב עוצמה שמשחרר, מפיל מחסומים ופותח ערוץ תקשורת בין אנשים. התחלתי להשתתף בסדנאות צחוק וליצנות רפואית. מר צחוק וגברת שמחה נהיו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי, הם עושים לי טוב ועוזרים לי להביא את הטוב הזה גם לאחרים.

להעביר את זה הלאה
זה לא סתם שאומרים שממשבר צומחים, לומדים להמציא את עצמך מחדש. היקום מציב בפנינו אתגרים בכדי שנוכל להשתפר ולשפר את חיינו. הצלחתי והגעתי ובמסגרת עיסוקי כמנחת סדנאות צחוק ויועצת רוחנית, אני יכולה לעזור גם לכם להתגבר על הקשיים, להתמודד עם אתגרים ולקבל את המציאות שלכם, שאתם יוצרים, בחיוך ובאהבה וליהנות מכל רגע. תאמינו שמגיע לכם להיות מאושרים כבר היום, לא מחר. מתוך סליחה, אהבה ועשייה ללא חששות מהעתיד ועדיף שגברת שמחה ומר צחוק יהיו לצדכם. עיסוק במה שמסב לכם סיפוק ואושר אמיתי יוביל אתכם לחוויות מפתיעות, ומרגשות וכמובן להתפתחות חסרת גבולות בעזרת צחוק שייקח אתכם רחוק.
השיטה הזאת של "תעשו צחוק ותגיעו רחוק" מוכיחה את עצמה גם בתקופה זו ממש בחיי (מאוקטובר 2012 ובימים אלה) בה אני מתמודדת עם תוצאות חוויה טראומטית שכמעט הובילה למותי (הייתי בין חיים ומוות בגלל טעות של רופא).
מבחינה פיזית לא קרה לי כלום אבל מבחינה נפשית הרגשתי שאני שוקעת לתהומות ורגע לפני שצנחתי התקשרתי למורים הרוחניים שלי בחיים לני רביץ וגיה ברקאי שיעזרו לי להיחלץ מהמועקה כי בחרתי בחיים ומיד התחלתי לשקם את עצמי. למרות שהחלטתי לחיות המקרה השפיע עלי עד כדי כך שהרמתי תמרור "עצור" לכל הדברים בחיי".
אני עדיין בתהליך שיקום ובנדנדת מצבי רוח, פעם מעלה פעם מטה, עם תחושות מוזרות וכאבים משונים בגוף שמקורם במתח וחרדה מהטראומה, אך עם כל זאת מביטה קדימה ופתוחה להתנסויות חדשות בחיי.

היום אני לא מנדה, אני פשוט מודה. מודה מכל הלב ליקום על המתוק וגם על המר, אוהבת כל רגע בחיי, אני מאושרת ממציאות חיי כי אני זו שיוצרת אותה, שמרכיבה אותה מיד יום מרגעים מנצחים כאישה עצמאית בכל תחומי החיים.

תראו אותי, אני שמחה ובטח לא סתם פתאום.

ברשתות החברתיות